Масляна 2020 у Долині Страусів

2020 02 29

Друзі, запрошуємо вас на свято Масляна в Долину страусів!

Масляничні гуляння на «Страусиній фермі» - один з найколоритніших веселих і улюблених свят наших гостей! Щороку на нашій фермі ми проводимо це чудове свято і влаштовую масштабні гуляння з частуванням.

Масляна в 2020 році проходитиме 29 лютого та 1 березня.

Масштабні «масляні» гуляння на нашій фермі будуть проходить під відкритим небом 29 лютого та 1 березня. Основна програма на Масляну почнеться (29 лютого та 1 березня) о 12.00 і триватиме до 16.00

Вартість вхідного квитка:

  • 150грн - дорослий;
  • 100 грн - дитячий.

Основна програма на Масляну почнеться (29 лютого та 1 березня) о 12.00 і триватиме до 16.00

В програмі:

  • проводи Зими, зустріч Весни, масляні обряди;
  • старовинні народні ігри та конкурси та призи для всієї родини;
  • пісні і танцювальні майстер класи в кращих українських традиціях;
  • спалювання солом'яної ляльки Марени, вражаюче вогняне шоу;
  • традиційний «Стовп з подарунками» для найсміливіших;
  • стрибки через вогонь.

У перервах святкової програми з 13:00 до 13:30 і з 14:30 до 15:00 можна відвідати цікаву пізнавальну екскурсію на Страусину ферму.

Вартість екскурсії на фермі під час масляних гулянь:

  • 150 грн - дорослий квиток;
  • 100 грн - дитячий квиток.

Ми з любов'ю приготуємо для Вас безліч ароматних млинців з різноманітними начинками і без, смачний глінтвейн, а також Ви зможете відвідати наш ресторан «Долина страусів» і покуштувати екзотичні страви з м'яса страуса.

Організаторами програми виступають: Ясногородська страусина ферма, ресторан «Долина страусів» і творча група «Колоритми».

Чекаємо Вас на проводи зими!

Значення масляної

Багато хто знає, що кожен рік масляна святкується в різний час, незмінним залишається тільки те, що обов'язково перед світлим святом Пасхи. Зі святкуванням Масляної було пов'язано багато слов'янських звичаїв, деякі з яких широко використовуються і в наші дні.

Свято Масляної за часів Великої Русі святкувався інакше, ніж в наші дні. В наші дні масляна уособлюється передчуттям суворого посту, заборони вживати в їжу яйця, молоко, м'ясо. А раніше масляна уособлювала проводи зими і швидку роботу на полях. Вважалося, чим пишніше відсвяткуєш масляну, тим врожайнішим буде рік. В кінці святкування обов'язково спалювали опудало - це уособлювало проводи зими і зустріч весни. Народ в масляний тиждень влаштовував пишні народні гуляння.

Значення кожного дня

Як правило, масляна святкується 1 тиждень, до того ж, кожен день має своє значення.

Масляна починається з понеділка - в цей день печуться млинці, влаштовуються народні гуляння. Млинці обов'язково змащуються маслом, а їсти їх бажано з медом. Млинці в масляний тиждень печуться на яйцях і молоці у великій кількості. Протягом багатьох років перша партія лунала на поминання покійних.

У вівторок з самого ранку люди, зазвичай молоді, починали кататися, закликаючи всіх на продовження народних гулянь. В цей день гостей запрошували на млинці, збирали багаті столи, каталися зі снігових гірок.

Середа масляного тижня починалася з того, що теща запрошувала на млинці зятя та інших родичів і друзів.

У четвер починалися справжні гуляння - народ катався на конях і гірках, влаштовувалися гучні бенкети, карнавали і кулачні бої. У п'ятницю зять запрошував тещу на млинці, які в деяких випадках він сам і пік. У суботу починалися посиденьки зовиці - невістки запрошували на млинці свекровок і дарували їм подарунки.

Останній день масляної - неділя. Цієї неділі всі один в одного просили вибачення, навіть якщо були не винні. Прощення просили і у Бога, а для цього ходили до церкви. У цей день веселості не влаштовувалися і млинці не пеклися, всі готувалися до Великого посту.

Як бачимо раніше масляна святкувалася найбільш пишно і весело, але як би там не було, сьогодні теж люди святкують Масляну. Існує навіть прикмета: якщо Масляний тиждень пройшов бідно і нудно, не знайшлося часу і грошей, щоб напекти млинців, то весь рік пройде в бідності, і всюди буде переслідувати невдача.

Печіть млинці, запрошуйте гостей і самі ходіть в гості, і тоді безгрошів'я і невдача пройде повз вас!